Спілкування з дітьми підліткового віку: що важливо контролювати?

 


Спілкування з дітьми підліткового віку: що важливо контролювати?

Виховання підлітка - одне з найскладніших випробувань для батьків. У цьому неспокійному віці діти прагнуть до незалежності. А на спроби впливати на них часто реагують криком, стукають дверима і замикаються у своїй кімнаті. Більшості дорослих прекрасно знайомі подібні ситуації, але вони не уявляють, як з ними впоратися.

Підлітковий вік (12-18 років) - це період переходу від дитини до дорослого і підліток не може зрозуміти, хто він є насправді. І батьки не дуже в цьому допомагають. Якщо потрібно стежити за молодшою ​​сестрою, ти вже дорослий, а якщо хочеться ввечері піти на вулицю з друзями - то ще малий. Крім цього відбувається багато трансформацій з тілом, з емоціями, цінностями, спілкуванням з оточуючими тощо. І найбільше, що потрібно дітям від дорослих - це розуміння, підтримка, пояснення того, що з ними відбувається, а не тотальний контроль над кожним їх вчинком.

Одночасно, підлітковий вік - це період експериментів (позитивних і не дуже) і тут батькам потрібно бути уважними і чутливими, оскільки є багато зон ризику. Ось головні з них:

Шкідливі звички (алкоголь, куріння, наркотики). Батькам важливо не забороняти категорично: «Якщо побачу тебе з сигаретою, вб'ю", а надати право вибору своїй дитині, повідомивши про своє ставлення до цих речей: «Звичайно, тобі дуже хочеться спробувати закурити чи випити, і ти можеш це зробити, але мені б дуже не хотілося б, щоб ці речовини керували твоїм життям ». Добре, коли батьки діляться з дітьми своїм досвідом. і великою помилкою є протиріччя слів і поведінки батьків, наприклад, своїм дітям забороняють, а самі періодично вживають. Пам'ятайте, ви модель наслідування для своїх дітей!

Суїциди. Діти ніколи не зроблять вибір піти з життя, якщо у них все добре, якщо є підтримка і розуміння батьків. Однак, якщо ви помічаєте, що ваша дитина закрилася в собі, або час від часу говорить, пише, малює на тему смерті, або ви помітили якісь пошкодження на тілі, це тривожні сигнали, які не повинні залишитися без вашої уваги.

Секс. Діти повинні дізнаватися інформацію про статеві стосунки від батьків, а не з вулиці, інтернету і телебачення, і ще задовго до підліткового віку. Підліток, який володіє достовірною інформацією про те, що таке секс, які його наслідки можуть бути, для чого він; підліток, який цінує своє тіло, свою особистість, і вміє будувати добрі стосунки з іншими, ніколи не буде вступати в бездумні випадкові статеві стосунки!

Буллінг. Діти часто замовчують, що вони стали жертвою знущань від своїх однолітків, тому що бояться, або навіть думають, що заслуговують такого ставлення до себе. Якщо ви помітили, що ваша дитина стала замкнутою, часто пригніченою, не хоче ходити в школу, навіть якщо їй подобається вчитися, мало спілкується з однолітками, потрібно з'ясувати, в чому причина. Якщо ж ви дізналися, що ваша дитина стала жертвою насильства (фізичного або психологічного) з боку однолітків, їй обов'язково потрібна ваша підтримка і допомога.

Пам'ятайте, що завжди простіше запобігти виникненню небажаної поведінки, ніж боротися потім з її наслідками. Тому, якщо ви з самого раннього віку встановите зі своєю дитиною довірливі, люблячі, підтримуючі відносини, то це буде фундаментом благополуччя всього подальшого життя. Звичайно, ви не зможете вберегти своїх дітей від усіх неприємностей, які можуть з ними статися, проте, ви зможете їх навчити боротися з труднощами самостійно, або звертатися за підтримкою.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Пригнічений стан-це привід звернутися за консультацією до психолога

Як проявляється тривога?

День безпечного Інтернету